O mnie

Nazywam się Paweł Grajewski i jestem web-developerem. Swoją przygodę z tworzeniem witryn zacząłem kilkanaście lat temu próbując stworzyć własną stronę domową. Wtedy jeszcze tylko w technologii HTML. Łączenie z Internetem odbywało się za pomocą modemu a o komórkach można było poczytać w powieściach fantastycznych nawet takie urządzenie jak karta kredytowa nie istniała. Były to czasy wielkich zmian w które wchodziliśmy wraz z wieloma nowinkami technologicznymi. Już wtedy można było zauważyć że powoli zdążamy do świata wirtualnego który będzie istniał równolegle w naszym na serwerach komputerowych. Minęło parę lat i okazało się że do Internetu jest podpięta większość ludzi a gadżety z filmów o Bondzie znajdują się w naszych kieszeniach.

omnie.jpg

Pierwsza strona internetowa już dawno nie istnieje a nowa pokazuje zupełnie inne podejście do tworzenia kontentu w intrenecie. W między czasie mogliśmy pooglądać sukces gadu-gadu nasze klasy i innych przebojów Internetu. Coraz to więcej zaczęło zależeć od informacji pojawiających się na portalach które gromadzą społeczność czerpiącą wiedzę o świecie wprost z Internetu. Aż doszliśmy do czasów obecnych gdzie reklama w naszej przeglądarce podpowiada co mamy kupić a na stronie internetowej jest czat bot który można nam pomóc w wyborze produktu.

W takiej rzeczywistości zacząłem zajmować się tworzeniem stron bardziej na poważnie dowiadując się jak wiele składników składa się na sukces projektu. Jak wygląda proces planowania , projektowania wdrażania i aktualizacji projektu internetowego. To co widzimy na stronie nie ma nic wspólnego z tym co się dzieje po drugiej stronie gdy użytkownik wybierze adres url lub kliknie na linka. Zacząłem się interesować pozycjonowaniem i optymalizacją kodu typami serwerów , freamworków ,języków programowania aby wygrać środowisko w którym czułbym się dobrze i potrafił stworzyć kontent który będzie się podobał odbiorcy.